Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... scoatere din spatiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

scoatere din spatiu

Sunt divortata de 10 ani , am doi copii care nu mai sunt minori. Cu unul din copii am mari probleme . Are 22 de ani si nu se poate convietui cu el. Am facut cateva plangeri la Politie, dar fara nici un rezultat. Ma repet , are 22 de ani, a terminat facultatea anul acesta. Are serviciu. Eu sunt somer. Nu participa la cheltuielile comune, face scandal de cate ori are ocazia. Doresc sa stiu daca exista un cadru legal pentru a l scoate din spatiu. De asemenea ne ameninta pe mine si pe fiica mea cu bataia.
puteti sa intentati o actiune in evacuarea fiului dvs avand in vedere faptul ca este violent, nu contribuie la cheltuieli,provoaca scandaluri,iar convietuirea impreuna cu acesta nu mai este posibila.