Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am fost testat cu alcoltestul in incinta plajei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am fost testat cu alcoltestul in incinta plajei

am fost testat cu alcoltestul in incinta plajei si mi s-a luat carnetul fiind la volan in momentul respectiv dupa asta la declaratie mi s-a sugerat sa scriu ca eram la volan pe o strada de la aproape 1 km , strada pe care se ajnge la plaja , fapt care l-am scris dar am de gand sa sustin faptul ca eram in incinta ceea ce e si adevarat si ca de fapt de la cearta mea cu politia nu trebuia sa se ajunga la carnet . Deci se schimba cu ceva situatia cu luarea carnetului ?
sugerez sa ramai la ferm la prima declaratie. plaja nu prea se incadreaza in sintagma: "...conducerea pe drumurile publice.....imbibatie alcoolica..."etc