Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... chiriasi si proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

chiriasi si proprietari

unde pot sa ma adresez cu o plangre impotriva unor chirias ai unui vecin care deranjeaza linistea si nu pastreaza curatenia,mentionez ca este vorba despre un bloc cu utilitati in comun,acestia fac doar mizerie. Cel care a inchiriat locuinta nu este proprietar de drept ci fata acestuia care este plecata din tara,presupunem ca acestia nu au contract de inchiriere.Toti ceilalti locatari suntem proprietari,as vrea sa mai stiu daca putem interzice incirierea unei locuinte avand utilitati in comun.
puteti face plangere la politie.
puteti face sesizare la politie,la primarie.nu puteti interzice inchirierea locatiei.mai exista posibilitatea rezolvarii pe cale amiabila,asociatia ce face?de ce nu intervine?