Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte angajare conventie civila de prestari servicii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte angajare conventie civila de prestari servicii

Buna seara,
Ce acte se pot solicita de catre angajator in cazul angajarii prin conventie civile de prestari servicii?

Multumesc
Nu se face o angajare in baza unei conventii civile de prestari servicii. In baza unui asemenea act se presteaza o activitate fara ca prestatorul sa fie intr-o relatie de subordonare fata de beneficiarul activitatii.
Prestarea unei activitati in baza unei conventii civile are atat avantaje, cat si dezavantaje.