avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare pfa

Buna ziua,

As dori sa imi infiintez un pfa pentru activitatea de promotii. Stiu ca se fac ela Registrul Comertului. Ce acte imi sunt necesare si care sunt costurile aproximative?
Si in cat timp se face?
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: nicoletastoian11 , utilizator 09:43, 15 Iulie 2010
Bună!
Mergi personal cu buletinul la orc si acolo iti spun exact ce ai de făcut.Eu în 2 zile mi-am depus toate actele si am asteptat 2 săptămîni,pînă le-am primit.(acum,depinde si de judet).Te costă vreo 300 lei.
Merci frumos!

Ma interesa daca ai nevoie de anumite certificate de calificari specifice activitatii ca asa ceva nu prea am
Depinde ce vrei să faci!
E pentru activitate in promotii..imparti pliante etc....
Pt. asa ceva eu cred,că ajunge bac-ul,dar cei de la orc îti spun exact.
baftă!:D:giggle:

Alte discuții în legătură

Infiintare p.f.a. sau i.f. ??? cristianbogdan cristianbogdan buna ziua !! vreau sadeschid un magazin mixt de dimensiuni reduse . am inteles de la diverse persoane ca imi trebuie o diploma de vanzator si cursuri de ... (vezi toată discuția)
Cea mai convenabila solutie+lamuriri hopeless1 hopeless1 sa zicem am 5masini cumparate pe numele meu si vreau sa le inchiriez la o firma. care ar fi cea mai avantajoasa solutie? si legala normal? sa-mi fac PFA? sau ... (vezi toată discuția)
Cursuri ingrijire batrani la domiciliu ohiki ohiki Buna ziua! As dori sa stiu cine si in ce conditii poate preda un curs de ingrijire batrani in urma caruia sa se elibereze o diploma de ingrijitoare batrani la ... (vezi toată discuția)