Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare pfa

Buna ziua,

As dori sa imi infiintez un pfa pentru activitatea de promotii. Stiu ca se fac ela Registrul Comertului. Ce acte imi sunt necesare si care sunt costurile aproximative?
Si in cat timp se face?
Multumesc frumos!
Bună!
Mergi personal cu buletinul la orc si acolo iti spun exact ce ai de făcut.Eu în 2 zile mi-am depus toate actele si am asteptat 2 săptămîni,pînă le-am primit.(acum,depinde si de judet).Te costă vreo 300 lei.
Merci frumos!

Ma interesa daca ai nevoie de anumite certificate de calificari specifice activitatii ca asa ceva nu prea am
Depinde ce vrei să faci!
E pentru activitate in promotii..imparti pliante etc....
Pt. asa ceva eu cred,că ajunge bac-ul,dar cei de la orc îti spun exact.
baftă!:D:giggle: