Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare P.F.A. sau I.F. ???
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare P.F.A. sau I.F. ???

buna ziua !!

vreau sadeschid un magazin mixt de dimensiuni reduse .

am inteles de la diverse persoane ca imi trebuie o diploma de vanzator si cursuri de igiena ...

magazinul nu va comercializa produse din carne sau ceva de genul acesta..

imi puteti spune va rog daca imi trebuiesc aceste calificari??

multumesc mult
In cazul infiintarii unui PFA sau IF trebuie sa prezentati si un act din care se reiasa calificarea Dvs. pentru activitatea respectiva -- asa zice legea. Va propun sa mergeti la ORC-ul teritorial si sa intrebati acolo exact, de ce aveti nevoie. Din experienta proprie pot sa va zic, ca se recunosc si alte diplome asemanatoare (de exemplu pentru comerciant diploma de bacalaureat).
Mii de multuimiri in primul rand!!

Asta mi-a spus o cunostinta ,este jurist de meserie .... mi-a spus ca diploma de bac este peste acea diploma care atesta calificarea

Astept in continuare sfaturile si parerile dumneavoastra !!
cristianbogdan, utilizator