Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare girant contract de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare girant contract de credit

- contractul de credit prevede ca girantul girezaza cu "dreptul de proprietate asupra imobilului X..." si atat.
- de ce executorul a solicitat porprire pe conturile bancare ale girantului?
-am intrebat cand am semnat contractul cu banca iar raspunsul bancii a fost ca voi raspunde doar cu proprietatea inscrisa ca garantie.
-sa inteleg ca m-au pacalit?
-executorul a facut un abuz?
- daca contest la judecatorie, voi obtine ridicarea porpririi?
- altfel la ce sa ma astept? imi vor executa si alte proprietati si tot ce am?

gabisanda, utilizator
Pentru ca este o modalitate de executare silita, admisa de catre lege.
-am intrebat cand am semnat contractul cu banca iar raspunsul bancii a fost ca voi raspunde doar cu proprietatea inscrisa ca garantie.
-sa inteleg ca m-au pacalit?
-executorul a facut un abuz?
- daca contest la judecatorie, voi obtine ridicarea porpririi?
- altfel la ce sa ma astept? imi vor executa si alte proprietati si tot ce am?

Va rog, un raspuns?
gabisanda, utilizator