avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare girant contract de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare girant contract de credit

- contractul de credit prevede ca girantul girezaza cu "dreptul de proprietate asupra imobilului X..." si atat.
- de ce executorul a solicitat porprire pe conturile bancare ale girantului?
-am intrebat cand am semnat contractul cu banca iar raspunsul bancii a fost ca voi raspunde doar cu proprietatea inscrisa ca garantie.
-sa inteleg ca m-au pacalit?
-executorul a facut un abuz?
- daca contest la judecatorie, voi obtine ridicarea porpririi?
- altfel la ce sa ma astept? imi vor executa si alte proprietati si tot ce am?

Ultima modificare: Joi, 15 Iulie 2010
gabisanda, utilizator
Cel mai recent răspuns: gabisanda , utilizator 14:58, 15 Iulie 2010
Pentru ca este o modalitate de executare silita, admisa de catre lege.
-am intrebat cand am semnat contractul cu banca iar raspunsul bancii a fost ca voi raspunde doar cu proprietatea inscrisa ca garantie.
-sa inteleg ca m-au pacalit?
-executorul a facut un abuz?
- daca contest la judecatorie, voi obtine ridicarea porpririi?
- altfel la ce sa ma astept? imi vor executa si alte proprietati si tot ce am?

Va rog, un raspuns?
Ultima modificare: Joi, 15 Iulie 2010
gabisanda, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu executoriu gabisanda gabisanda 1. Un contract de credit care sufera modificari este luat in intregime cu toate modificarile in cazul stabilirii titlului executoriu pentru executare? 2. ... (vezi toată discuția)
Poprire conturi bancare in "calitate" de garant ipotecar DanLo DanLo In 2007 am contractat un credit bancar persoane fizice punand ca ipoteca casa parintilor mei. Incepand cu anul 2011 am fost pus in imposibilitatea de a ... (vezi toată discuția)
Neplata credit ipotecar make_ar make_ar Sa zicem ca X are un credit ipotecar, garantat cu imobil. Nu mai plateste rata. Ce masuri poate lua banca impotriva lui, in afara executarii garantiei? In ... (vezi toată discuția)