Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor somaj

Buna ziua . am si eu o intrebare la D-vs ...Pe data de 3 -06 -2010 am depus dosarul pt somaj .pe data de 21 iulie trebuie sa ma duc la punerea vizei si intrebarea mea este daca imi voi primi banii luna aceasta adica iulie sau care sint procedurile? astept raspuns...va multumesc
1. Ce proceduri? La ce va referiti?
2. Asteptati acasa sa vina posta cu banii. daca intarzie, veti primi si pe lunile din urma.
3. Cand va duceti la viza, pe 21 iulie, spuneti ca nu ati primit inca indemnizatia, poate va spun si cand o primiti.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane