Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cand imi voi primi somajul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cand imi voi primi somajul

sunt in somaj din 01.10.2009.Cand am depus dosarul banii se primeau pe card, dar ulterior s-a revenit si se primesc doar prin posta.eu ne stiind acest lucru , si nepatand sta toata ziua acasa, postasul nu mi-a lasat aviz sa merg la posta, si mi-a trimis indemnizatia de somaj pe luna octombrie 2009 inapoi la AJOFM.acesti bani nu i-am primit pana acum, oare cand o sa-i primesc? Va multumesc
Trebuie sa va prezentati la agentie pentru a solicita banii returnati.
am fost al agentie si am depus o cerere de restituire a sumei in luna noiembrie2009 dar banii nu au venit pana acum
mergeti la a.j.o.f.m.
Buna, as avea si eu o intrebare, am fost programata din noiembrie si am depus dosarul abia pe 21 ianuerie, am primit si prima viza pe 12 febr, si as vrea sa stiu cand voi primi primii bani si dc voi primi vreun aviz prin posta sau trebui sa merg eu la posta sa intreb si pe ce data a lunii, va multumesc
in general vine postasul :)
incepand cu luna aceata la dvs.;)