Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand ar trebui sa primesc indemnizatia de somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand ar trebui sa primesc indemnizatia de somaj?

Buna! Mi-am depus dosarul pentru indemnizatia de somaj in data de 4 martie si mi-a spus ca in data de 14 aprilie sa merg sa semnez cand mi-a pus si prima viza. Sunt in somaj incepand cu data de 8 februarie, dar deocamdata nu am primit banii. Va rog, daca stie cineva dupa cat timp se primesc banii. Mentionez sunt tot timpul acasa, dar postasul nu a venit. Va multumesc anticipat!
Trebuie sa apara, vin in a doua parte a luni si veti primi si restanta.