avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cand voi primi indemnizatia de somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cand voi primi indemnizatia de somaj?

am si eu o intrebare..am dosaru de somaj depus pe data de 29 ianuarie am pus si o viza pe 10 martie..as vrea sa stiu si eu cand imi vin banii k nu am primit nimik pana acuma..si pe ce luni o sa mi vina..multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:23, 7 Aprilie 2010
Cel mai usor de aflat este la POSTA sau unde ai pus ultima viza.
1. Luati legatura cu Agentia de Somaj unde ati depus dosarul pentru a va spune cand veti primi banii.
2. Indemnizatia o veti primi si pentru lunile din urma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand imi voi primi somajul simonasimona simonasimona sunt in somaj din 01.10.2009.Cand am depus dosarul banii se primeau pe card, dar ulterior s-a revenit si se primesc doar prin posta.eu ne stiind acest lucru , ... (vezi toată discuția)
Somaj Dana_Saigiu Dana_Saigiu Buna dimineata....la cat timp dupa depunerea dosarului pt somaj vine somajul? mie de ex trebuia sa-mi vina de pe 17 iunie,dar nici acum nu a venit...de ce???#-o (vezi toată discuția)
Prima plata a indemnizatiei de somaj nirdoc nirdoc Va rog frumos un raspuns legat de urmatoarea speta: -in 13 decembrie 2010 AJOFM mi-a preluat dosarul in vederea acordarii indemnizatiei de somaj; ... (vezi toată discuția)