Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort cu probleme
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort cu probleme

Am intentat proces de divort sotului meu si mi-am parasit domiciliul comun.
In urma acestui fapt, ca un gest de razbunare, sotul meu a schimbat yala de la usa apartamentului si refuza sa-mi inapoieze lucrurile personale.
Exista vreo modalitate prin care sa il oblig sa-mi inapoieze bunurile ?
da, prin hotarare judecatoreasca, separat insa, de divort.
puteti obtine inclusiv reintegrarea in locuinta.