Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... bautura la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

bautura la volan

buna ziua am si eu o problema am acut un accident de circulatie si mai rau de atat mai mia iesit si o alcooleie de 1.07 in echilotes si mai rau de atatamami avuto si pe prietena mea cu mn si a ajuns la spital la buccu picioarele rupte.Datm si mie un sfat,va multumesc o zi buna
Probabil ca vi se va intocmi dosar penal pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice si vatamare corporala din culpa asta in functie de numarul de ingrijiri medicale de care va avea nevoie prietena dumneavoastra.
daca in etilotest a iesit 1,07 in sange o sa fie aproape dublu....mai exista si o vatamare corporala din culpa......mai conteaza si zilele de spitalizare.....ar fi ok daca renuntati la alcool...cel putin la volan....in rest....mai mult ca sigur sa va asteptati la un dosar penal......