Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare contabila
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare contabila

la stocul de marfa am cu 0.10 lei mai mult decat soldul rezultat in urma inventarierii....Cum as putea sa inregistrez in contabilitate aceasta diferenta pt ca stocul de marfa sa fie exact?
607=371 0.10lei (iar cei 0.10 lei sunt nedeductibili)
sunt de parere ca diferenta apare din rotunjire la descarcarea fifo, deci practic este o cheltuiala deductibila.607=371