Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea Lustratiei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea Lustratiei

Mi se pare ceva ca o gluma nesărata după 20 de ani de la revoluție. Știu primar,dovedit ca informator al miliției și securității! Oamenii l-au reales de 2 ori. N-au știut nimic de3spre el pana de curând. Daca va mai candida ,nu-l vor alege pentru ca in ultimul mandat i-a tratat cu dispreț și a furat,nu pentru ca a fost sifon. Aceasta lege era buna acum 15 ani. Acum este depasita. Ce se mai intampla cu ea ?
A cazut in desuetudine .... cine mai are interes acum cand viata de zi cu zi este asa cum este ...