Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum verific daca angajatorul mi-a platit la zi ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum verific daca angajatorul mi-a platit la zi impozitele?

Lucrez la o firma de mai mult timp. Intrebarea e cum verific daca angajatorul mi-a inregistrat contractul la ITM, daca mi-a platit impozitele, asigurarea medicala s.a.m.d.?

Deci, cum e cel mai rapid si mai simplu sa verific?

Multumesc anticipat!
CIM-ul se incheie in 3 exemplare din care ar fi trebuit sa intrati in posesia unuia dintre ele. Faceti o solicitare in scris catre angajator de a intra in posesia unui exemplar. Verificarea platii impozitelor se face adresand cate o cerere la somaj, pensii, sanatate si circa financiara .
Multumesc. Destul de complicat. Inseamna cel putin 4 drumuri. Raspunsul vine in scris in 30 de zile?