Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie incetare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie incetare cim

daca demisia e inregistrata la societate pe 01.07.2010, se sta in preaviz pana pe 15? si decizia de incetare a cim cand se depune la ITM?
1. De regula, termenul incepe sa decurga din ziua urmatoare, adica din 2 iulie pana in 16 iulie (15 zile) iar cu data de 17 iulie inceteaza CIM.
2. Decizia se inregistreaza la ITM in 5 zile de la data emiterii ei.
deci se poate face decizia chiar si pe data de 16?
Decizia se poate face si mai inainte de ultima zi de lucru.
negrila a scris:

deci se poate face decizia chiar si pe data de 16?

Da, se poate emite decizia si cu data de 16.
multumesc ca existati