Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere SNG
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere SNG

La concursul de admitere SNG se cere sa ai cunostinte de operare pe calculator sau de dactilografiere. Trebuie sa facem un curs pentru a demonstra acest lucru?..Este obligatoriu o diploma pentru cunostinte de operare pe calculator??..
Unde ati vazut ca se cere asa ceva la admiterea SNG? La concursurile pe post ..direct la Curtile de apel.. pe langa probele teoretice si verificarea reputatiei .a fost o proba suplimentara de verificare a cunostintelor de operare calculator si dactilografiere. Dar la admiterea SNG nu am vazut sa se ceara.
Ne puteti arata exact documentul oficial de unde ati aflat ca se cere asa ceva?
Nu ai nevoie de niciun document care sa iti ateste abilitatile de utilizare a unui calculator. Pentru admiterea la SNG, aceasta nu este o conditie, iar pentru ocuparea unui loc pe post, la concursurile organizate de Curtile de Apel, nu trebuie sa duci nicio dovada, doar sa iti arati cunostintele in practica, la un test - iar aici sunt metode si metode de verificare.