Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie

am baut in intervalul 22:45-01:30 6 beri,imediat m-a oprit politia,proba cu alcooltestul a fost de 0,54,tin sa precizez ca in intervalul knd am baut si dupa aia pana la cea de a 2a proba de sange n-am mancat si baut nimic,este posibil sa iasa sub 0,80 in sange?
Nu sunt medic, deci nu pot sa dau un raspuns competent.
Dar cu siguranta aveti probleme cu bautul, daca consumati alcool si apoi va urcati la volan.
Apelati la un avocat care sa va sprijine dpdv juridic, dar apelati si la cei ce va pot ajuta in legatura cu consumul de alcool.