Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de folosinta - uzufruct ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de folosinta - uzufruct ?

eu si sotul meu dorim sa cumparam un apartament de la o terta persoana si sa le acordam drept de folosinta parintilor mei pe toata durata vietii lor
este posibil ca noi sa fim trecuti in acte ca proprietari si parintii mei sa aiba drept de folosinta ?
da voi veti fi trecuti la prorpetar iar la sarcini se va trece un uzufruct pentru parinti....
Nu este obligatoriu sa fie trecuti cu uzufruct se pot inscrie si cu un drept de abitatie.