avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale help! acte necesare pt sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

help! acte necesare pt sediu social

poate sa ma ajute cineva sa imi spuna ce acte sunt necesare pt un sediu social? contractul de inchiriere a spatiului, inregistrat la administratia financiara e suficient?
Cel mai recent răspuns: Adrian Copil , Consilier juridic 15:10, 15 August 2007
da. este suficient un contract de inchiriere .
Daca spatiul iti apartine poti face un contract de comodat si astfel scutesi banii de impozit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de inchiriere pentru punct de lucru avdodo avdodo Buna ziua, Am o societate comerciala cu sediul in Bucuresti si doresc sa deschid un punct de lucru in Buzau. Am incheiat deja un contract de inchiriere ... (vezi toată discuția)
Contractul de comodat trebuie sa fie semnat de ambii proprietari nokita nokita Buna ziua, In primul rand va urez Craciun fericit si mult succes in tot ce intreprindeti! Sunt un nou utilizator al forumului dvs. pe care il gasesc foarte ... (vezi toată discuția)
Sediu social fara activitate shineday shineday buna ziua! o cunostinta de a mea m-a rugat sa-i fac sediu firmei sale un SRL (fara activitate) in garsoniera mea care e locuita de mine. Mentionez ca firma e ... (vezi toată discuția)