Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

trebuia sa angajez un muncitor, i am facut revisalul azi si urma sa plec la itm sa l transmit. acum omul zice ca pleaca in alta parte. ce pot sa fac acum? il pot modifica din calc?

Parerea mea:
daca l-ati introdus ca NOU angajat incepand cu data de 22.07.2010, cu aceeasi data ii incetati si CIM. Faceti azi ambele operatii: angare + incetare si comunicati ITM
Si eu am o situatie asemanatoare, cu diferenta ca am transmis revisalul ieri, azi trebuia sa inceapa munca si s-a razgandit. Contractul nu l-am inregistrat inca la ITM. In decizia de incetare ce numar de contract sa trec? decizia privind incetarea ar trebui sa o inregistrez azi in revisal.
si eu mai trebuie sa fac decizie?
problema e ca nu mi da voie sa fac modificarea, zice ca data trebuie sa fie alta resp mai mare decat data de 22
Mie mi-a primit. Probabil trebuie sa inregistrati maine incetarea.