Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

l-am introdus in revisal , totul ok si a venit a doua zi ca nau mai doreste sa fie angajat. cum ii desfac CIM fara nicio zi de munca?
multumesc
Cel mai simplu ii desfaceti cf.art.31 alin.4 indice 1 doar cu o notificare catre ITM bineinteles daca nu a depasit perioada de proba trecuta in CM.
De ex.Prin prezenta va comunicam ca incepand cu data de ....se desface CM inregistrat la SC...cu nr...incheiat cu ....avand CNP ....aflat in per.de proba nu corespunde standardelor pt.postul ocupat.
prin urmare decidem incetarea CM conform art.31 alin.4,indice 1 C .MUNCII.