avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu societatea de leasing
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu societatea de leasing

In luna iunie,am platit o factura in val de 3800 RON,reprezentand plata facturi + penalitati,fiind la zi cu plata leasing-ului. factura care a fost emisa ulterior pe luna iulie 2010,contine o val de peste 300 de Ron in plus,fata de valoarea ratei lunare,care in opinia RCI leasing,re[prezinta alte penalitati neplatite pe lunile aprilie si mai.
intrebarea este: daca eu am platit factura cu penalitatile la zi...de ce acum valoarea facturii pe luna iulie este de 918 Ron,in conditiile in care rata lunara este de 153 euro,la o Dacia Logan,1.4 MPI.

va multumesc
Cel mai recent răspuns: virgipantel , utilizator 16:21, 22 Iulie 2010
:offtopic: ei sunt mai particulari #-o ... si eu am ceva probleme cu ei, tot pentru facturi neplatite la timp...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompetenta s-au... (contract leasing) g.draghici44 g.draghici44 am luat o dacie in leasing...i-am anuntat sa nu-mi mai emita facturi si sa declanseze procedura de reziliere, intrucat eu cu sotia inainte castigam aproape ... (vezi toată discuția)
Rca la contract leasing pf bijouxxx75 bijouxxx75 in 2007 am incheiat un contract de leasing pe persoana fizica pt. o DACIA Logan la RCI Leasing deabia dupa ce am semnat actele am gasit si \"chicitele\" ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autoturism angeldm angeldm Am cumparat o Dacia Logan sh pe 27 iulie a.c. de la firma Meridian Ocazie, care la randul ei a preluat autoturismul de la RCI Leasind (pe 01 iulie a.c.). In ... (vezi toată discuția)