Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare autoturism

Am cumparat o Dacia Logan sh pe 27 iulie a.c. de la firma Meridian Ocazie, care la randul ei a preluat autoturismul de la RCI Leasind (pe 01 iulie a.c.). In cate zile trebuie sa inscriu masina pe numele meu (este inscrisa in circulatie) si daca pana atunci pot sa circul cu ea pe drumurile publice? Sunt in posesia cartii de identitate, certificatului de inmatriculare, facturii de vanzare si am platit asigurarea pe 6 luni.
Termenul de finalizare procedura de inmatriculare auto si inregistrare pe rol fiscal este de 30 de zile