Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transcriere auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transcriere auto

In urma decesului tatalui meu, am mostenit un autoturism Dacia Logan. Luna viitoare expira ITP-ul. Pot sa reinnoiesc ITP-ul fara transcrierea autoturismului? Daca nu, ce acte sunt necesare pentru transcriere? Va multumesc anticipat pt raspunsuri!
Puteti sa efectuati inspectia tehnica periodica,dar trebuie sa prezentati la unitatea autorizata documentele in orginal ale vehiculului ,inclsiv actul dv de identitate
Este de preferat sa finalizati procedura de inmatriculare bun mobil,respectiv trecerea pe rol fiscal si in evidenta SPR
In baza certificatului de mostenitor,puteti demara procedura de inregistrare pe rolul dv fiscal al bunului mobil