Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... obligatii administrator
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

obligatii administrator

Am infiintat un srl acum o saptamana si as dori sa stiu ce obligatii am in calitatate de administrator, in conditiile in care firma este fara activiatate.Genereaza cheltuieli? Exista un interval de timp in care trebuie sa imi infiintez un punct de lucru?
cititi legea 31/1990 republicata;in actul constitutiv aveti trecute oblig dvs ca adm
cu celelalte probl va ajuta un contabil
in ceea ce priveste oblg, acestea sunt prevazute in actul const dar si in lg 31/1990. punctul de lucru poate fi infiintat oricand. in privinta cheltuielilor, cel mai bine va poate lamuri un contabil, insa, daca firma nu este suspendata (de la registrul comertului si de la administratie), trebuie sa depuneti declaratiile la administratia financiar, precum si bilantul pe 0. insa un contabil va poate explica mai multe.
incearca sa ma contactezi prin e-mail : almiadstar2005@gmail.com; te pot ajuta cu firma -lamuriri pe multe planuri.

Adriana