avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Copie legalizata hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Copie legalizata hotarare judecatoreasca

Buna seara. As dori sa aflu cum pot obtine o copie legalizata dupa o hotarare judecatoreasca. Ce sume trebuiesc platite si unde? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Trifu , Avocat 23:07, 22 Iulie 2010
Este nevoie de achitarea unei taxe de timbru de 2.00 lei pe care o puteti plati la trezorerie si un timbru jud. de 0,15 lei de la orice oficiu postal.
Ambele se ataseaza cererii de legalizare si sentintei a carei legalizare se solicita.
Ultima modificare: Joi, 22 Iulie 2010
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
angajati un avocat #-o#-o
Poate aveti alte treburi mai importante de facut de cat sa stati pe la arhivele instantelor.;);)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca divort prin acord ionutgcalin ionutgcalin Buna ziua,ma puteti ajuta va rog frumos prin a-mi spune ce acte imi sunt necesare(taxe,timbre judiciare...etc.) pentru a obtine o copie sau o alta hotarare ... (vezi toată discuția)
Sentinta definitiva si irevocabila! catalin83 catalin83 fiti amabil;in cazul in care trebuie sa-mi schimb buletinul(CI),la politie este nevoie de sentinta de divort definitiva irevocabila?sau merge si cu hotararea ... (vezi toată discuția)
Hotarare divort mihaela dia mihaela dia buna ziua,poate cineva sa-mi spuna cum procedez pentru obtinerea hotararii de divort legalizata daca au trecut cele 30 de zile? Multumesc. (vezi toată discuția)