avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren retrocedat in deptul de mostenire doar al unor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren retrocedat in deptul de mostenire doar al unor mostenitori

doar o parte din mostenitori au dobandit confom Legii 247/2005 un teren probail pentru ca eu, neffind in cubostinta de cauza am formulat o cerere distincta de retrocedare ( si probabil ulterioara cererii formulate de ei)

in acest caz cum se poate proceda ptr a intra in dreptul cotei cuvenite?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 00:05, 24 Iulie 2010
Cerere distincta, dar in termen?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen legea 10 playerone2006 playerone2006 buna ziua , 1.as dori sa stiu daca legea 10 privind retrocedarea terenurilor preluate abuziv inainte de 1989 mai este in vigoare ; 2. caz: familia mea a ... (vezi toată discuția)
Probleme retrocedare terenuri vsoare vsoare Am si eu trei intrebari: 1. Ce demersuri trebuie indeplinite pentru a solicita retrocedarea unei proprietati dupa expirarea termenului prevazut de lege? 2. ... (vezi toată discuția)
Studiu de caz, insusirea unei cereri de retrocedare, legea 247/2005 Ionut_76 Ionut_76 Buna ziua,in dezbatere va prezint un studiu de caz,in vederea lamuririi procedurilor legale de reconstituire drept proprietate/terenuri. In speta,in urma unei ... (vezi toată discuția)