avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale este obligatorie semnalarea camerelor de supraveghere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

este obligatorie semnalarea camerelor de supraveghere

buna
este obligatorie semnalarea camerelor de supraveghere?
daca am un magazin si amplasez camere,este obligatoriu sa pun si semne ca sunt camere,sau e la latitudinea mea?
Cel mai recent răspuns: cyp424 , utilizator 16:38, 24 Iulie 2010
Buna ziua,
Pe langa semnalarea prezentei camerelor, trebuie sa va inregistrati la A.N.S.P.D.C.P. (Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal), ca Operator de Date cu Caracter Personal.

Aceasta inregistrare se poate face si online, direct pe site-ul ANSPDCP ([ link extern ] /),

Urmand ca, ulterior, sa trimiteti prin posta documente semnate si stampilate.
Pe site veti gasi si un ghid, care va va ajuta in procesul de inregistrare. Nu este foarte greu..
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Iulie 2010
Primoris SRL, Consilier juridic
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comert on line bobams bobams Buna ziua, Am cateva intrebari despre legalitatea comertului electronic cu produse it. Firma exista deja, platitoare de TVA, inregistrata in reg operatiunilor ... (vezi toată discuția)
Obligatii legale magazin online care vinde in sua Bogdan1113 Bogdan1113 Buna, Sunt interesat sa imi deschid magazin online care vinde prin dropshipping (doar) in SUA. Eu nu ma ating de marfa, furnizorul va livra direct ... (vezi toată discuția)
Supraveghere video la locul de munca nero2013 nero2013 Buna ziua, Lucrez intr-un magazin apartinand lantului \"X\" Magazinul este dotat cu camere de supraveghere. Va rog sa-mi spuneti daca ele sunt pentru ... (vezi toată discuția)