Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale este obligatorie semnalarea camerelor de supraveghere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

este obligatorie semnalarea camerelor de supraveghere

buna
este obligatorie semnalarea camerelor de supraveghere?
daca am un magazin si amplasez camere,este obligatoriu sa pun si semne ca sunt camere,sau e la latitudinea mea?
Buna ziua,
Pe langa semnalarea prezentei camerelor, trebuie sa va inregistrati la A.N.S.P.D.C.P. (Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal), ca Operator de Date cu Caracter Personal.

Aceasta inregistrare se poate face si online, direct pe site-ul ANSPDCP ([ link extern ] /),

Urmand ca, ulterior, sa trimiteti prin posta documente semnate si stampilate.
Pe site veti gasi si un ghid, care va va ajuta in procesul de inregistrare. Nu este foarte greu..
Primoris SRL, Consilier juridic
va multumesc