Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sume atrase
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sume atrase

Buna ziua!
Ma numesc Clara Popa si sunt membru intr-o asociatie non-profit. Voiam sa va intreb daca exista vreo limita pentru veniturile pe care le poate asociatia si care este impozitul pe care trebuie sa il plateasca. Multumesc!
Veniturile despre care vorbiti provin din donatii sau din activitati comerciale. In primul caz veniturile sunt neimpozabile, pe cand in al doilea caz sunt impozabile.