Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce trebuie sa fac ,ca sa nu am probleme?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce trebuie sa fac ,ca sa nu am probleme?

Buna ziua,a-m si eu o intrebare la dv daca ma puteti ajuta .A-m stat acasa sa imi cresc copilul 2 ani ,luna vitoare pe 6 august se fac 2 ani de la cresterea copilului,nu a-m cu cine sa las copilul ca sa merg la servicu si a-m mers la firma sa anunt ca nu ma pot prezenta la servici si iam rugat daca ma pot baga in somaj.Secretara a fost acolo si m-ia zis ca trebuie sa imi dau denisia ca ei nu ma pot da in somaji.acum de acolo am mers la somaj sa intreb ce mai pot face ca sa beneficiez si eu de somaji,m-i s-a spus ca pot sa imi dau denisia la fosta firma si sa imi deschida altcineva daca gasesc sa imi bag cartea de munca 1 luna de zile tot de pe data de 6 august ca sa benificiez de somaji 9 luni de zile .CUM SA PROCEDEZ?AJUTATIMA VA ROG:-/. VA MULTUMESC MULT
Ati fost sfatuita f bine de dna de la somaj. Sau poate totusi aveti cu cine lasa copilul macar 1 luna si astfel sa va continuati serviciul, ptr ca poate gasiti greu pe cineva care sa va plateasca o luna degeaba impozitele la stat! De dvs depinde si ganditi-va bine, inainte. Succes!
~ Conținut șters la cerere ~