Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CREDIT BANCI
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CREDIT BANCI

Stie cineva daca la rambursari anticipate de credit se mai ia comision de rambursare???
Din ce stiu eu, depinde de banca. Exista banci care nu percep comisionul de rambursare anticipata totala sau partiala, indiferent de perioada trecuta din credit. Sunt si banci care percep acest comision. Mai exista si situatia in care rambursarea se face prin refinantarea facilitatii la o alta banca, iar in aceasta situatie sigur exista comisionul de rambursare anticipata de 1% in general.
Oricum , conform noilor instructiuni legislative, comisionul nu poate depasi 1% din suma rambursata. Ar fi bine totusi sa intrebati la banca unde aveti facilitatea.

Zi buna!