Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... consilier juridic cu cim
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

consilier juridic cu cim

buna ziua, am lucrat la un srl 2 ani incadrata in functia de consilier juridic, in prezent lucrez la un alt srl de 4 luni tot cons jur. (contract individual de munca).cele dou slujbe au continuitate. cum e cu cons juridic stagiar, definitiv? nu sunt inscrisa in colegiu. cum ma poate ajuta acesti ani de vechime.
multumesc.
sa zicem ca daca esti stagiar nu poti reprezenta decat la instanta de fond (judecatorie sau tribunalul dupa caz)...cand esti definitiv toate instantele......asa ca nu este chiar asa de "important definitivatul":) si nu prea te ajuta la nimic:)
bun, si daca nu sunt inscrisa in colegiu nu pot sa reprezint societatea la care lucrez nici la instanta de fond in baza cim fiind consilier juridic?
puteti reprezenta societatea la care sunteti angajata consilier juridic in baza unui imputerniciri.....asa ca spor la instnata si nervi de otel!!
va multumesc, sunteti cei mai buni.