avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RADIERE AUTO
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RADIERE AUTO

BUNA ZIUA .
IN ANUL 2000 LUNA FEBRUARIE , AM INSTRAINAT PROPRIA MASINA .
NU AM INCHEIAT NICI UN ACT DE VANZARE CUNPARARE.
NU MAI AM NICIUN FEL DE DATE DESPRE CEL CARUIA I-AM DAT MASINA .
MASINA ERA FABRICATA DI ANUL 1981.
NU MAI DETIN NICIUN ACT AL MASINII.
DIN ANUL 2000 , AM PLATIT TOATE TAXELE SI IMPOZITELE.
CUM POT SA O RADIEZ ?
MULTUMESC.
Ultima modificare: Miercuri, 28 Iulie 2010
mosorkonstantin, utilizator
Cel mai recent răspuns: Marinela Chirita , Avocat 14:31, 26 Iulie 2010
este putin cam complicat. luati legatura cu consilierul juridic de la Primaria din localitate, Directia de Venituri si Impozite (sau ceva de genul acesta, nu stiu denumirea exacta), si solicitati copii de pe actele autoturismului.
In principiu, in baza unei declaratii pe propria raspundere, data in fata notarului, si numai cu acordul institutie mai sus mentionate, este posibil sa se rezolve problema.
Eu asa am reusit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum radiez de la fisc un autoturism vandut, pentru care nu detin acte carmaciu carmaciu Am vandut in urma cu zece ani un autoturism unui cetatean, am mers cu el la primarie ca sa inregistram autoturismul pe numele lui. Era coada, asa ca l-am lasat ... (vezi toată discuția)
Hg nr.44 din 2004 nacl nacl [b]HG nr.44 din 2004 prin care se aprobă Normele de aplicare a Codului Fiscal [/b] Astfel, in conformitate cu pct.122, alineatele (2) şi (3), Titlul ... (vezi toată discuția)
Radiere din circulatie autoturism mai vechi de 30 ani alexandruteutisan alexandruteutisan Am un autoturism mai vechi de 30 ani si vreau sa-l radiez din circulatie , am facut declaratia la notar ca nu va mai fi pusin circulatie , am fost la fisc si ... (vezi toată discuția)