Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RADIERE AUTO
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RADIERE AUTO

BUNA ZIUA .
IN ANUL 2000 LUNA FEBRUARIE , AM INSTRAINAT PROPRIA MASINA .
NU AM INCHEIAT NICI UN ACT DE VANZARE CUNPARARE.
NU MAI AM NICIUN FEL DE DATE DESPRE CEL CARUIA I-AM DAT MASINA .
MASINA ERA FABRICATA DI ANUL 1981.
NU MAI DETIN NICIUN ACT AL MASINII.
DIN ANUL 2000 , AM PLATIT TOATE TAXELE SI IMPOZITELE.
CUM POT SA O RADIEZ ?
MULTUMESC.
mosorkonstantin, utilizator
este putin cam complicat. luati legatura cu consilierul juridic de la Primaria din localitate, Directia de Venituri si Impozite (sau ceva de genul acesta, nu stiu denumirea exacta), si solicitati copii de pe actele autoturismului.
In principiu, in baza unei declaratii pe propria raspundere, data in fata notarului, si numai cu acordul institutie mai sus mentionate, este posibil sa se rezolve problema.
Eu asa am reusit.