Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... reduceri 25%
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

reduceri 25%

Sumele acordate functionarilor publici din primarii prevazute in acordurile colective pentru sanatatea si securitatea in munca platite din cap. bunuri si servicii vor fi reduse cu 25%
parga legea spune ca se reduc toate veniturile....
Cheltuielile pentru "bunuri si sevicii" trebuie reduse cu 20% , pe intreg titlul 20, nu neaparat pe fiecare articol in parte. Se pot reduce alte cheltuieli mai mult astfel incat art.20.14 sa ramana intact...