avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Exemenul de primire in profesia de avocat -10 ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Exemenul de primire in profesia de avocat -10 noiembrie 2010-

Care stie exact ! cum se va desfasura examenul de primire in profesia de avocat (cel din 10 noiembrie 2010) pentru stagiari?
- va fi proba orala?(ca in alti ani) la materia organizarea si exercitarea profesiei de avocat?
- la celelalte materii va fi scris sau grila ???? (conteaza mult pentru pregatire:D !!!)

Cel mai recent răspuns: ANNA DOBRESCU , Consilier juridic 04:59, 4 August 2010
Ar fi foarte bine daca ar sti cineva cu exactitate aceste amanunte.
Dar mai multe detalii vom afla dupa 13 septembrie.;)

Pana atunci,spor la studiu!
ia uitati ce am gasit: Consiliul Uniunii Nationale a Barourilor din Romania a elaborat un proiect prin care reglementeaza conditii mai transparente de admitere cu scutire de examen in profesia de avocat.
dar nu le merge site-ul astora sa citesc mai multe detalii sa vad maine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tematica admitere in avocatura- examen oral si scris? casandram casandram as dori sa stiu care sint obiectele de examen pt avocat stagiar scrise si orale adica sa stiu la ce obiecte se da scris si la ce oral merci (vezi toată discuția)
Acces in profesia de avocat Adela.Alexandra Adela.Alexandra Saptamana trecuta mi s-a spus ca daca se face dovada lucrului cu carte de munca la un birou de avocatura, dupa finalizarea licentei, se poate face accesul in ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2010 ContSters67773 ContSters67773 Stiu ca este mult prea devreme sa vorbim despre modul in care se va desfasura examenul de primire in profesia de avocat 2010 ( Examenul de admitere in Barou), ... (vezi toată discuția)