Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Exemenul de primire in profesia de avocat -10 ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Exemenul de primire in profesia de avocat -10 noiembrie 2010-

Care stie exact ! cum se va desfasura examenul de primire in profesia de avocat (cel din 10 noiembrie 2010) pentru stagiari?
- va fi proba orala?(ca in alti ani) la materia organizarea si exercitarea profesiei de avocat?
- la celelalte materii va fi scris sau grila ???? (conteaza mult pentru pregatire:D !!!)

Ar fi foarte bine daca ar sti cineva cu exactitate aceste amanunte.
Dar mai multe detalii vom afla dupa 13 septembrie.;)

Pana atunci,spor la studiu!
ia uitati ce am gasit: Consiliul Uniunii Nationale a Barourilor din Romania a elaborat un proiect prin care reglementeaza conditii mai transparente de admitere cu scutire de examen in profesia de avocat.
dar nu le merge site-ul astora sa citesc mai multe detalii sa vad maine.