avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prtobleme cu vecinul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prtobleme cu vecinul

face un zgomot infernal cu o moara de ciocane .cui sa ma adresez si care este limita legala de zgomot
Cel mai recent răspuns: balanjulia , utilizator 11:35, 27 Iulie 2010
Depuneti o plangere la politie,si una la primarie.
Ultima modificare: Luni, 26 Iulie 2010
andymaurul, utilizator
cicea a scris:
face un zgomot infernal cu o moara de ciocane .cui sa ma adresez si care este limita legala de zgomot.

In contextul Legii nr 10/1995, “Protecţia la zgomot" este o cerinta de calitate (cerinta "F") în construcţii.
Legislatia aplicabila in materie am prezentat-o anterior la topicul:
www.avocatnet.ro/content/for...
am fost la politie, si la primarie masura luata a fost sa-i faca program
Bucura-te! Am aceasi problema, si am facut plangere acum o luna. Cand m-am interesat ce se intampla, mi-au zis, ca agentul este in concediu, si sa astept........
Mentionez, ca stau in oras, nu intr-o comuna, cu un singur politist.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zgomot gradinita sefu2509 sefu2509 Buna dimineata, Locuiesc intr-un apartament situat deasupra unei gradinite de stat in sectorul 2. Zgomotul de la aceasta gradinita este infernal. M-am ... (vezi toată discuția)
Tulburare liniste locatari lorinalina lorinalina In blocul meu s-a mutat de curand un vecin care isi face reface apartamentul.A scos gresia..usile..mi-a asurzit urechile.cu burghie..cu ciocane..etc.Lucreaza ... (vezi toată discuția)
Deranjarea linistii publice katya77 katya77 Buna ziua, Va rog frumos daca se poate, sa-mi rapundeti si mie la urmatoarea problema: langa blocul nostru, la o distanta f mica de bloc, max 6m, este o ... (vezi toată discuția)