Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prtobleme cu vecinul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prtobleme cu vecinul

face un zgomot infernal cu o moara de ciocane .cui sa ma adresez si care este limita legala de zgomot
Depuneti o plangere la politie,si una la primarie.
andymaurul, utilizator
cicea a scris:
face un zgomot infernal cu o moara de ciocane .cui sa ma adresez si care este limita legala de zgomot.

In contextul Legii nr 10/1995, “Protecţia la zgomot" este o cerinta de calitate (cerinta "F") în construcţii.
Legislatia aplicabila in materie am prezentat-o anterior la topicul:
www.avocatnet.ro/content/for...
am fost la politie, si la primarie masura luata a fost sa-i faca program
Bucura-te! Am aceasi problema, si am facut plangere acum o luna. Cand m-am interesat ce se intampla, mi-au zis, ca agentul este in concediu, si sa astept........
Mentionez, ca stau in oras, nu intr-o comuna, cu un singur politist.