Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Indemnizatie pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Indemnizatie pentru cresterea copilului

Buna ziua,
Sunt cetatean raman si lucrez cu contract individual de munca in Ungaria. Am dreptul la indemnizatia pentru cresterea copilului in Romania, si daca da, venitul salarial obtinut din Ungaria se ia in considerare la calculul iundemnizatiei pentru cresterea copilului? Pe langa acest venit salarial am venituri si din activitati independente desfasurate in cadrul unei Intreprinderi Individuale.Aceste venituri se iau in considerare la calcului indemnizatiei?
Va multumesc pentru raspuns
Buna ziua,

daca ati prestat servicii pe teritoriul altei tari si acolo vi s-au retinut impozitul, respectiv contributiile, acolo trebuie sa va depuneti cererea pentru indemnizatie, nu in Romania.
Acele alte venituri, le-ati desfasurat tot in Ungaria?