Forum Discuţii juridice Executare silită executor
Discuție deschisă în Executare silită

executor

Buna ziua!
In cazul unei persoane fizice, daca dosarul unui imprumut a ajuns la executor si i se cere sa returneze anticipat suma imprumutata si nu are bani, ce se intimpla? Este vorba despre o situatie in care imprumutatul nu are fizic cum sa achite toti banii care i se cer, iar executorul nu accepta sumele care i se propun spre plata de catre persoana fizica. Care este desfasurarea actiunii in continuare?
Aveti bunuri pe numele dvs.?
Daca nu aveti bunuri si nici venituri, nu are ce sa execute iar creditorul va suporta pierderea.=D>
Gabriel Trifu, Avocat
In cazul in care nu se ajunge la o intelegere se trece la executare silita:
- poprire pe salariu;
- executare silita mobiliara;
- executare silita imobiliara;
Asta in masura in care este posibil...

avocat Radu Stan