Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale expirare mandate administratori
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

expirare mandate administratori

Am si eu o problema, pentru inscrierea in registrul de operatiuni intra-comunitare trebuie sa obtin cazierul judiciar al administratorilor firmei, pentru acest lucru am verificat contractele lor si am vazut ca sunt expirate din martie 2010, ce trebuie sa fac sa le prelungesc mandatele, mentionez ca nu m-am ocupat de acest lucru pana acum.
Multumesc pentru raspunsuri.
act aditional la actul constitutiv
La Registrul Comertului veti depune un dosar de mentiuni , care va contine Hotararea AGA de prelungire a mandatului administratorilor + Anexa, Actul Constitutiv actualizat si Cererea.
Este posibil sa vi se ceara noi Specimene de Semnatura.
La Registrul Comertului Bucuresti nu mi s-au cerut specimene de semnatura in dosarele de prelungire a mandatelor de administrator, dar la Registrul Comertului Ilfov se solicita aceste specimene, ori de cate ori veti prelungi respectivele mandate.