Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... reziliere contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

reziliere contract

Buna ziua,

Am un contract pt. internet, incheiat pe o perioada de trei ani, cu o firma de telefonie. Contractul expira in aug, 2011. Cand am incheiat contractul am primit si un laptop. Acum am sunat firma, ca asi dori sa reziliez contractul, conform noi legi, si am primit paspunsul ca ma costa 250 euro + TVA + 50 % abonamente pt. perioada pe care reziliez. Este legal acest pret? Pot sa fac ceva sau trebuie sa inghit pretul lor sau platesc abonamentul colosal (platesc cam 120 ron/luna, cand aceasi servicii sunt oferite in orasul meu cu 40 ron)
Multumesc pt. ajutor.
in pret nu este cumva inclusa si valoarea laptop-ului?