Forum Discuţii juridice Achiziţii publice concesiune
Discuție deschisă în Achiziţii publice

concesiune

buna seara! spuneti-mi, va rog, unde as putea gasi o lista oficiala in care sa fie mentionate toate spatiile ce pot fi luate spre concesiune de la public pentru privat. exista o asemenea lista? sau ce ar trebui sa caut in cazul in care eu am nevoie de o cladire pe care o vreau de la consiliul local? va multumesc anticipat
Sa va adresati cu o cerere motivata Consiliului local care va va spune daca cladirea respectiva poate fi concesionata si va hotari in aceasta privinta.
multumesc. asadar sa le dau suficiente motive pentru a fi deacord cu propunerea mea?
SFARTZ ANDREEA a scris:

multumesc. asadar sa le dau suficiente motive pentru a fi deacord cu propunerea mea?

Nu au nevoie in mod neaparat de motive. Important ar fi sa le scrieti ce activitate doriti sa desfasurati.
Cosmin-Traian Maglas, Consilier juridic