Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie la executare netimbrata?
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie la executare netimbrata?

Am o contestatie la executare prin care se solicita anularea executarii dar si suspendarea pana la judecarea contestatiei. Contestatoarea nu a depus taxa de timbru.
Eu trebuie sa fac intampinare. Pot ridica in intampinare exceptia netimbrarii?
sau e prematur avand in vedere ca e primul termen si poate depune atunci taxa???

pe de alta parte....cat e taxa pentru contestatie si cat e pentru suspendare??

se plateste o cautiune daca soliciti suspendarea...
este vorba de o poprire pe salariul de la firma la care lucreaza contestatorul
taxa de timbru este 194 de lei pt contestatie, 10 lei pt suspendare, cautiunea este 10% din valoare dar nu mai putin de 500 lei...faceti intampinare iar in cazul in care nu se timbreaza pana la primul termen ori un alt termen fixat de catre instanta de judecata atunci ridicati exceptia netimbrarii.
Costel DRAGOMIR, Avocat
puteti ridica exceptia si in intampinare. daca timbreaza ... asta este