Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Ce taxe trebuie platite pentru conventiile civile?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Ce taxe trebuie platite pentru conventiile civile?

Buna ziua,

Pentru persoanele angajate cu conventie civila (sau cum se numeste acum), angajatorul trebuie sa plateasca CAS?
Daca stie cineva care ar fi toate taxele/contributiile pe care le au de platit catre stat angajatul cat si angajatorul in cazul conventiilor civile, v-as ramane recunoscatoare.
Va multumesc.
Se plateste doar 16% la bugetul de stat! Si se declara pe declaratia 100.
Cititi cu atentie acest link:

[ link extern ]