Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... actualizare CCM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

actualizare CCM

Buna ziua.
Soc noastra are contract colectiv de munca. Intre timp, au mai fost angajate vreo 20 persoane. Trebuie sa fac act aditional la CCM in care angajatii sa ia la cunostinta ca avem CCM? Acest act aditional trebuie depus apoi la Directia de munca?
Multumesc.
Le dati sa citeasca CCM si sa semneze ca au luat la cunostinta. Atat.
Multumesc.