Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general FINANCIAR-CONTABILITATE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

FINANCIAR-CONTABILITATE

Care sunt masurile ce se poate lua in cazul in care, persoana care are viza CFPP este plecata in delegatie pe o perioada de 3 saptamani si nu imputerniceste pe nimeni cu aceasta viza, cum se procedeaza dpdv legal?
Mentionez ca documentele care trebuiesc avizate sunt intocmite legal si semnate de director.
Multumesc.
In acest caz , conducerea poate desemna o alta persoana pentru a o inlocui pe cea plecata in delegatie . O poate face completand fisa postului " acorda viza de cfpp in absenta salariatului...." , sau emitandu-se decizie prin care se imputerniceste persoana de a acorda viza de cfpp , in absenta salariatului...