Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii reducere salariala cu 25 %
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

reducere salariala cu 25 %

Buna ziua

Avand in vedere prevederile Legii 118/2010 art. 1 , alin1, prin care "se diminueaza cu 25% cuantumul brut al salariilor lunare, inclusiv sporuru si alte drepturi salariale" si coroborat cu prevederile art. 11, alin.2, din Legea 330/2009, va rog sa-mi comunicati punctul de vedere legat de urmatoarea speta:
reducerea de 25 % se aplica si asupra stimulentelor aferente lunii mai si platite in luna iulie?
nelamurirea provine datorita prevederilor Legii 118/2010,care face referire la "salariile lunare de incadrare" si la ce anume se refera , la salariul tarifar?

Va multumesc
Din raspunsurile pe care le-am primit pana acum de la cei care ar trebui sa ne verifice cum aplicam aceasta lege , am inteles ca orice drept platit dupa luna iulie , se diminueaza cu 25% . Dar nici ei nu sunt inca lamuriti. Inca se mai bajbaie in problemele legate de Lg. 118/2010.