Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... schimbare carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

schimbare carte de identitate

Azi am mers la politie pentru a-mi schimba cartea de identitate, deoarece expira. Am avut toate actele , mai putin cartea de ALEGATOR ,si m-a trinis acasa.E normal sa mi se ceara cartea de alegator?????
Da e normal, dar e putin exagerat sa te trimita acasa pt ca nu o ai.