avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... schimbare carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

schimbare carte de identitate

Azi am mers la politie pentru a-mi schimba cartea de identitate, deoarece expira. Am avut toate actele , mai putin cartea de ALEGATOR ,si m-a trinis acasa.E normal sa mi se ceara cartea de alegator?????
Cel mai recent răspuns: carmen_miron , utilizator 11:38, 30 Iulie 2010
Da e normal, dar e putin exagerat sa te trimita acasa pt ca nu o ai.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletinul expira curand, refacere din strainatate gaberela gaberela Buna ziua, Va rog sa ma indrumati in situatia cu care ma confrunt: cineva din familia mea lucreaza in strainatate, iar in curad ii va expira CI; si-a luat ... (vezi toată discuția)
Ajutor - buletin sau buletin provizoriu vip2you17 vip2you17 buna ziua am nevoie ajutor, este vorba ca propietara e plecata in spania si nu poate fii prezenta sa imi fac noul buletin, mi-a expirat buletinul pe data 24 ... (vezi toată discuția)
condamnare ,extradare si beneficii. tovarashu tovarashu Am cautat tot internetul si este greu sa ma sfatuiasca cineva. Am o condamnare in tara de 2 ani si 6 luni pentru furt calificat(am furat peste dintr-un iaz ... (vezi toată discuția)