Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Exista anexa la fisa postui?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Exista anexa la fisa postui?

Am si eu urmatoarea situatie:
Un salariat primeste marire de salariu. Functia din cim ramane aceaiasi. Odata cu marirea de salariu ii cresc si atributiile. Ce trebuie sa fac in acest caz? se poate face o anexa la fisa de post? Are cineva un tipizat pentru aceasta anexa? Multumesc pentru eventualele raspunsuri...
puteti face o noua fise a postului cu toate obligatiile salariatului.
Sa inteleg ca anexa la fisa postului nu se face...este ilegal?
:D... Nu ca ar fi ilegal, dar chiar iti este greu sa refaci Fisa Postului si sa inserezi noile sarcini de serviciu atribuite cu ocazia acordarii maririi de salariu ?????... E drept ca e mai comod asa, dar chiar iti place asa, ca in legislatia din Romania, cu modificarea modificarii in permanenta ...??? Ziceam si eu, nu ca ar fi obligatoriu sa si faci ceea ce iti sugereaza cei care au binevoit sa te "bage in seama" pe forum !!!!
Poti anexa modificarile pentru atributii sau obligatii adaugate sau modificate la fisa postului ( aducerea la cunostinta salariatului = prin luare sub semnatura.)
Multumesc pentru raspunsuri. O sa refac fisa de post in care o sa introduc si noile atributii aferente maririi salariului.